| Aktuality

Kniha doc. Fárka India in the Eyes of Europeans recenzována v prestižním periodiku

Tento týden vyšla recenze Prakashe Shaha na knihu doc. Fárka India in the Eyes of Europeans. Byla zveřejněna v časopise NVMEN, vlajkové lodi světového studia náboženství (tedy organizace IAHR - International Association for the History of Religions).

| Aktuality

Noví studentští tutoři pro geografické studijní programy

Informujeme Vás o tom, že Matouš Vágner složil funkci studentského tutora. Zároveň představujeme jeho nástupce, kteří Vám rádi poradí, pokud jde o studium i jiné záležitosti.

Vilém Erlebach                                                                        Lucie Kvízová                                                                          Ondřej Lesák

studijní programy zaměřené na vzdělávání                              Aplikovaná geografie                                                                 Aplikovaná geografie

Navštívil nás ministr pro místní rozvoj ČR Ivan Bartoš

V pondělí proběhla na půdě TUL odborná diskuse o aktuálních výzvách regionálního rozvoje za přítomnosti ministra Ivana Bartoše.

Státní závěrečné zkoušky v zimním termínu roku 2024

Státní závěrečné zkoušky v podzimním termínu se uskuteční ve čtvrtek 18. 1. 2024. Studenti absolvují veškeré součásti SZZ najednou - tj. 15 min. příprava na odbornou rozpravu, 25 min. odborná rozprava, 20 min. obhajoba závěrečné práce (pokud je práce obhajována na KGE). Výsledky zkoušek budou oznámeny vždy na konci zkušebního bloku.

Pokud obhajujete závěrečnou práci na KGE, věnujte, prosím, pozornost přípravě prezentace k obhajobě Vaší závěrečné práce. Vzhledem k časovému tlaku je nutné, aby Vaše prezentace netrvala déle než 10 min. Obsah prezentace: 1. úvodní stránka 2. cíle práce 3. postupy/metody 4. výsledky/výstupy 5. dotazy z posudků. Prezentaci si ideálně přineste na flash disku s sebou.

Ve zkušební místnosti Vám budou k dispozici vytištěné státnicové okruhy, atlasy světa a ČR a magisterským studentům též RVP ZV.

Podrobný harmonogram SZZ je již sestaven (zde), nicméně se může kvůli odhlašování studentů obměňovat, což bude patrné zde, proto tento příspěvek pravidelně sledujte.

Doc. Martin Fárek obdžel ocenění děkana

Doc. Fárek obdržel na fakultním shromáždění akademické obce dne 29. 11. 2023 ocenění děkana za výjimečný počin ve vědecko-výzkumné a tvůrčí činnosti, a to za monografii India in the Eyes of Europeans. Conceptualization of Religion in Theology and Oriental Studies, která vyšla v distribuci Chicago University Press. Kolegovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci katedry. Více informací o shromáždění a oceněních naleznete zde: https://www.fp.tul.cz/aktuality/slavnostni-shromazdeni-akademicke-obce-fp-tul